News

 

Rusza nowy kurs rysunku i malarstwa rysunku i malarstwa

Kursy dla kandydatów na:
- ARCHITEKTURĘ
- AKADEMIĘ SZTUK PIĘKNYCH (UNIWERSYTET ARTYSTYCZNY)
- ARCHITEKTURĘ KRAJOBRAZU

Zapraszamy na zajęcia w każdą sobotę:
I grupa: 9.45 - 12.45
II grupa: 13.00 - 16.00Letnia Akademia Sztuki

Warsztaty rysunkowo-malarskie:
VICENZA 9-23.8.2015
SANDOMIERZ 20.7-1.8.2015
OSTATNI DZWONEK - warsztaty rysunkowo - malarskie przed egzaminami
1-6.6.2015
8-13.6.2015
15-20.6.2015
22-27.6.2015

Rekrutacja do szkoły

Jeszcze do 30 września trwają zapisy do naszej szkoły
- roczna szkoła
- 2,5 letnia szkoła
- rysunek, malartwo
- dekoracja i projektowanie wnętrz
- projektowanie architektury
- projektowanie ogrodów
- projektowanie reklam

PRZYGOTOWANIE DO STUDIÓW
- ARTYSTYCZNYCH
- ARCHITEKTONICZNYCH
- ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

Serdecznie zapraszamy szczegóły…

 

 

Studia w Anglii!!!

Wielkopolska Szkoła Architektury i Sztuki 24.3.2010 podpisała porozumienie o współpracy z University for the Creative Arts w Anglii. Objemuje ono możliwość kontynuacji nauki studentów Wielkopolskiej Szkoły w Wielkiej Brytanii. Możemy kierować na studia bez rozmowy kwalifikacyjnej, egzaminu wstępnego i obowiązkowego roku zerowego nawet na drugi rok studiów.

Lista kierunków, na które możemy rekomendować już dzisiaj to:

- Sztuki Piękne (Cantenbury)

- Ilustracja (Maidstone)

- Sztuki wideo (Maidstone)

- Fotografia i sztuki mediów (Maidstone)

- Sztuka animacji (Maidstone)

W przygotowaniu kierunki związane z architekturą:

- architektura

- technologia architektoniczna

- wnętrza i design

Zapewniona jest pomoc stypendialna obejmująca koszty nauki i pobytu.E-learning

Intensywny kurs rysunku przez internet.
Cotygodniowe zajęcia indywidualne z profesorem akademickim na żywo!
Sprawdzony, skuteczny program + najnowsza technika.
Szczegóły pod numerem: 61 862 62 88 lub 602 571 173.

 

 

Gazeta Wyborcza, 20 maja 2009

Wielkopolska Szkoła Architektury i Sztuki będzie współpracować z University for the Creative Arts w Anglii.

Poznańską szkołę przy pl. Bernardyńskim 1/11 odwiedził kilka dni temu Szymon Pruciak - Polak, który pracuje na University for the Creative Arts w Rochester. - Od dawna współpracujemy ze szkołami artystycznymi w Finlandii, co roku przyjeżdżają do nas na studia - mówi. - Moja dziewczyna ukończyła szczecińską szkołę fotografii Top Art, potem kontynuowała naukę w Anglii, to ona podpowiedziała mi, żeby pomyśleć o współpracy z polskimi szkołami. 

Chodzi o niepubliczne szkoły artystyczne, które mają bardzo dobry poziom kształcenia, ale z różnych powodów nie dają żadnego tytułu: ani licencjata ani magistra. Istniejąca od 1996 r. WSAiS organizuje najstarsze w Polsce plenery artystyczne krajowe i zagraniczne. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy z ASP. Absolwenci szkoły dostają się na uczelnie artystyczne, a także na architekturę na Politechnice. Teraz najlepsi absolwenci po ukończeniu 2,5-letniej nauki będą mogli uczyć się w Anglii. - Będą przyjmowani bez egzaminu i bez rozmowy kwalifikacyjnej, najpierw na studia licencjackie (BA), a potem - jeśli będą chcieli, na studia magisterskie - mówi Pruciak. - Będziemy pomagali w pisaniu wniosków o przyznanie stypendiów na czesne. I dodaje: Taką pożyczkę rząd brytyjski udziela wszystkim obywatelom Unii Europejskiej, którzy podejmują studia w Anglii. Trzeba ją zwrócić, jeśli podejmie się prace, z której dochody przekraczać będą 18 tys. funtów rocznie, jeśli jest to mniej, spłata zostaje zawieszona, a po 20 latach umorzona. Studenci uczelni angielskich mogą się też starać o stypendia socjalne, jeśli podczas studiów podejmą jakąkolwiek pracę. - W ten sposób można opłacić mieszkanie i się utrzymać - zapewnia Pruciak.

Wielkopolska Szkoła Architektury i Sztuki prowadzi zajęcia z malarstwa, rysunku, fotografii, wiedzy o szeroko rozumianej sztuce (także architekturze). Latem i zimą szkoła organizuje wyjazdy na plenery artystyczne - krajowe (do Sandomierza i Owińsk) i zagraniczne, co roku do innego kraju. W ubiegłym roku słuchacze szkoły byli we francuskim Awinionpoprzednio - we Włoszech, Holandii i Hiszpanii. W tym roku plener odbędzie się w Perugii, stolicy Umbrii we Włoszech. - Podczas wyjazdów młodzież codziennie maluje, odbywają się regularne korekty prac i pokazy filmów o sztuce, a także zwiedzanie - mówi Wojciech Hildebrandt, szef WSAiS. - W Owińskach żartują z nas, że tworzymy prawdziwy zakon sztuki [uczestnicy mieszkają w dawnym kompleksie poklasztornym - przyp. red.] - dodaje. - Być może już w tym roku na plenery przyjadą do nas studenci z University fot the Creative Arts - zdradza. 

Wizyta Pruciaka wywołała wśród uczniów poruszenie. - Każdy woli chyba studiować za granicą, tym bardziej że uczelnia, z którą mamy współpracować, daje możliwość wyboru kierunków, których w Polsce nie ma - mówi jeden z uczniów.

Rzeczywiście, angielska uczelnia, która ma swoje filie w Canterbury, Epsom, Farnham, Maidstone i Rochester, oferuje studia na niespotykanych u nas kierunkach, np. computer games art, graphic storytelling&comic art, visual communication, illustration, modelmaking czy style futures. Do tego aż 9 kierunków na projektowaniu mody, 6 na grafice i 5 na fotografii, a prócz tego standardowo: architektura, architektura wnętrz, design, malarstwo, rysunek. Absolwenci tej uczelni projektują biżuterię m.in. dla Kate Mose, Cameron Diaz i Christiny Aguilery. 

Pod koniec czerwca dziekani poszczególnych wydziałów University for the Creative Arts będą wizytować wybrane przez Pruciaka szkoły, by sprawdzić, jak wygląda tam nauka. Dopiero wtedy umowa zostanie sfinalizowana. Obok poznańskiej WSAiS i szczecińskiej Top Art na liście znalazły się też trzy szkoły z Warszawy: Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru, Atelier Foksal i Akademia Fotografii (z filią w Krakowie, a niedługo także - w Poznaniu). 
 
Iwona Torbicka